Osmanlı Tarzı Banyo Modelleri

Atalarımız zamanında en çok ön plana çıkan temizlik kavramı tüm Avrupa ve dünya da hüküm sürmüştü. Osmanlı’nın temizlik anlayışı ve hamamları tüm dünya da konuşulmuş ve herkes tarafından da çok sevilmişti.

2012 yılı tasarımlarında da Avrupa tarzı banyolar ile Osmanlı tarzını bir araya getirilmesi oluşturulan harika banyo modelleri bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde sergiside açılan bu model görenleri kendine hayran bırakıyor.

Banyonun içindeki motfiler ve desenlemeler ustaca yapılmış olup görüntüsü insanı adeta büyülüyor. Eski tarz duvar görüntüleri ve lavobaların eski hamamlardaki gibi dizayn edilişi insanları cezbediyor. Bunun yanı sıra avrupai tarzda desenli kuvet ve lüks lambaların oluşuda banyonun görsel uyumunu sağlıyor. Klozetinde Avrupa usulü ile Osmanllı karması olması insanın ilgisini çekiyor.

Banyonun ışıklandırmasıda oldukça şık bir görünüm veriyor. İnce tarzlarla işlemiş desenlerde ışığın gölgelendirilmesiyle çok güzel bir görüntü sağlıyor. Dekoratif masa ve aynalarında banyo  dekorasyonunda etkisi gerçektende belli oluyor. Bu banyo modelinin dekorasyonu için harcanan paranın ise çok olduğu söyleniyor.

 

Kategori: Banyo modelleri

Benzer Konular

Banyo Dekorasyon Örnekleri

Banyo Dekorasyon Örnekleri

Herkes çok şık ve çok konforlu bir banyosu olmasını ister. Bu konuda önlerinde o kadar...

2015 Banyo Duş Modelleri

2015 Banyo Duş Modelleri

Banyoların olmazsa olmazıdır duş kabinleri, duş yaparken etrafa suların sıçramaması ve ayrıca banyoların şık görünmesi...

Klasik Banyo Fiyatları

Klasik Banyo Fiyatları

Banyoların hem çok şık ve hem de çok işlevsel olması sizin elinizde. Yepyeni tasarımların hayat...

Evlerin en özel yerleri banyolarıdır, her geçen yıl çok farklı ve çok mükemmel banyo modelleri...

Banyo Duş Modelleri

Banyo Duş Modelleri

Her ne kadar bir evde en çok kullanılan alanlar farklılık gösterse de kullanışlı bir banyo...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. DEMET diyor ki:

    MÜKEMMEL SÖZLER KİFAYETSİZ YAPTIRMAK İSTİYORUM BİRDE FİYATINI RİCA ETSİM FAYANSLARIN

Yukarı